چگونه یک صدای خوب ضبط کنیم؟!

چگونه یک صدای خوب ضبط کنیم؟!

چگونه یک صدای خوب ضبط کنیم؟! 768 614 kianama

نرم افزارهای مربوط به ضبط صدا و ویرایش آن انواع مختلفی دارند، که بنا به نوع کار شما متفاوت هستند. برخی از آن ها مختص کارهای حرفه ای است و کار با آن ها دشوار است. در این بخش میخواهیم یک نمونه از نرم افزارهای مرتبط با این کار را مختصرا توضیح دهیم. این نرم افزار که Wave pad editor نام دارد که از طریق پنل آوادنگ قابل دریافت است. با ورود به پنل و انتخاب بخش ایجاد صدا و گزینه ی دانلود نرم افزار، فایل دانلود نمایان می شود و با دانلود و نصب آن میتوانید شروع به کار کنید. اما روش کار به چه صورت است؟

با بازکردن نرم افزار، در صفحه اصلی دکمه ی رکورد را میتوان پیدا کرد، سپس با فشردن آن صدایتان را ضبط کنید، هم چنین می توانید با انتخاب گزینه ی open an existing file فایل صدایی به صورت جداگانه اگر دارید، آن را باز کنید. حال اگر می خواهید بخشی از صدا را حذف و یا کات کنید، میتوانید بخش موردنظر را انتخاب کرده و از قسمت edit گزینه ی delete و یا cut را انتخاب کنید.

برای تغییر در جزئیات صدای خود به طور مثال، برای گرفتن نویز یا تقویت صدایتان بر روی effects کلیک کرده و از این قسمت آن را ویرایش کنید. اگر میخواهید کل صدا را تقویت کنید گزینه amplify به این منظور موجود است. میتوان کل فایل یا بخشی از آن را انتخاب کرد و سپس ویرایش را انجام داد. گزینه ی normalize برای تنظیم اوج صدا میباشد. اما اگر قصد ویرایش صدا به صورت پیشرفته تر را دارید با compress میتوانید آن را تغییر کرد.

تعدادی از افکت ها را خود نرم افزار تعبیه کرده است که از بخش Special FX قابل مشاهده است. میتوان با انتخاب یکی از این افکت های از پیش نعیین شده صدای موردنظر را تغییر داد.

یقیقا مسئله ی نویز در صدا مهم ترین دغدغه برای افراد میباشد، که به سادگی قابل حل است. با کلیک بر روی clean up و انتخاب گزینه ی noise reduction و سپس auto spectral subtraction نویز های صدا را گرفته و صدایی رساتر داشته باشید. برای نتیجه ی بهتر میتوان این عمل را بر روی بخشی از فایل یا کل ان تکرار کرد. همچنین گزینه speed به منظور ضزعت فایل صوتی شما می باشد که میتوان سرعت آن را کم و زیاد کرد. در پایان save file as را انتخاب میکنید و آن را در محل موردنظرتان ذخیره می کنید.

توجه داشته باشید که این نرم افزار برای ویرایش قابلیت های بیشتری هم دارد که حرفه ای تر است. اما اگر قصد ویرایش ابتدایی صدا را دارید قطعا توضیحات داده شده مناسب خواهند بود. پس با دانلود این نرم افزار از پنل آوادنگ به راحتی میتوانید انواع صداها را مناسب با نوع کاربرد آن ویرایش و استفاده کنید.

ارسال پیامک صوتی

سامانه پیام صوتی آوادنگ این امکان را به کاربران خود می دهد تا فایل صوتی ضبط شده ی مورد نظر خود را از طریق تماس تلفنی برای هزاران مخاطب خود به تلفن ثابت و همراه، ارسال و پخش نمایید. کافیست شما فهرستی را مطابق موارد مورد نظر خود شامل تاریخ و ساعات تماس، تعداد تلاش، فاصله بین تلاش ها، شماره گیرندگان را ایجاد نمایید و آن را در یک لحظه ارسال کنید.

تمام محتویات سایت مربوط به سامانه پیام صوتی کیانما می باشد